KONST / Litografier / Färglitografi 14099074
nr 1409 9074
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Brygga vinter. Signerad, numrerad 354/360. Motivet: 49x29, yttermått inklusive ram: 61x42 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
måndag 2 augusti 2021
kl 20:46:35
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren